Бленорройное (гонорейное) воспаление конъюнктивы

Зміст

  1. Симптоми бленнореи
  2. Профілактика бленореї у новонароджених
  3. Методи лікування

Етіологія . Інфекція гонококком.

Патогенез . У новонароджених — потрапляння в очі гонорройного секрету при проходженні головки через родові шляхи матері, хворий гонореї, або занос його в очі після пологів при обмиванні брудними губками і т.п. У дорослих — занос збудника з власних статевих частин хворого або за посередництвом забруднених гонорейно виділеннями предметів.

Симптоми бленнореи

 Щільний набряк повік, кон’юнктивіту сильно набрякла, шорстка, перші дні легко кровоточить, пізніше покрита папілярними розростаннями; рясне гнійне відокремлюване, спершу густе жовте, потім рідке зеленувате.

 Перебіг гострий . Початок на 3-й день після зараження, тривалість 6-8 тижнів.

Ускладнення. Виразка рогівки, особливо часто у дорослих. У новонароджених захворюють обидва ока, у дорослих зазвичай один.

 Розпізнавання . Бактеріологічне дослідження. У новонароджених подібну картину дає так звана бленнорея з включеннями, при якій в клітинах епітелію кон’юнктиви знаходяться особливі дрібні включення, подібні з находімимі при трахомі. Ця бленнорея не дасть ускладнень.

Пророкування завжди треба ставити обережно. У новонароджених, якщо вони надійшли під спостереження з нормальною рогівкою, завжди вдається вберегти її від захворювання, і хвороба закінчується повним одужанням. У дорослих рогівка уражається часто, незважаючи на лікування.

Профілактика бленореї у новонароджених

Повіки новонароджених негайно після пологів обтирають ватяним тампоном і впускають в кожне око по 1 краплі 2% ляпісу (спосіб кредит).

Хворих гонорейний уретрит необхідно попереджати про важливість крайней чистоти при догляді за статевими органами.

Методи лікування бленнореи

У кожному разі бленнореи необхідно робити ін’єкції молока. Дорослій впорскують 3см ……, на наступний день 5см … .., а потім через день 5 см 3 і т.д., всього 8-10 ін’єкцій. Дитині відповідно 0, 5 см 3 . і 1 см 3 . Місцево: перший час теплі примочки і масаж кон’юнктиви маззю. З появою густого жовтого гнійного окремого щодня один раз припікання вивернутих повік 2% ляпісом. Необхідно часто (по можливості щогодини) промивати кон’юнктивальний мішок розчином марганцевокіслотного калію. При виразках рогівки езерін, за повіки мазь. Обережно відкривати повіки, щоб не викликати прориву роговиці. Останнім часом з успіхом застосовують лікування білим строптоцідом.

запись в клиники и диагностические центры Украины
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запись проводиться через сервис Likarni.com
Подробнее в Глазные болезни
1404840006_screenshot_2014-07-08_20-19
Бельмо роговицы

Этиология. Воспалительные и язвенные процессы роговицы. Патогенез. Развитие рубцовой ткани на месте...

1404736892_screenshot_2014-07-07_15-40
Атрофия зрительного нерва

Этиология. Неврит зрительного нерва, застойный сосок, обширные поражения сетчатки. Патогенез. Гибель нервных...

Закрыть